Meksyk

Meksyk

Meksyk

Meksyk

Meksyk jest państwem w Ameryce Południowej i sąsiaduje na północy ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Do Meksyku można podróżować niezależnie od pory roku. Najlepiej jednak wybrać się tam zimą, aby uciec od polskich mrozów na słoneczną plażę. Każdy komu uda się odwiedzić to piękne państwo powinien odwiedzić kilka ważnych miejsc. Głównym ośrodkiem turystycznym jest stolica – tętniące życiem ogromne miasto Mexico City.http://xmlogos.com Jest to trzecia pod względem liczby mieszkańców aglomeracja na świecie.

Meksyk

Jest to jednak miejsce dla osób, które pragną wczuć się w rytm wielkiego miasta, ponieważ na zwiedzenie najciekawszych zakątków potrzebny jest co najmniej tydzień. Osoby, które pragną odpoczynku lepiej spędzą czas na meksykańskich plażach. Ogromną popularnością wśród takich osób cieszy się Półwysep Jakatan z swoimi malowniczymi kurortami. Otoczony jest on wodami Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej, których błękitna barwa będzie ogromnym zaskoczeniem dla mieszkańców znad Bałtyku. Miejsce to jest idealne dla osób, które pragną spędzić urlop na słonecznych karaibskich plażach i sączyć drinki z palemką.

Meksyk

Jednak dla miłośników zwiedzania nie zabraknie atrakcji, ponieważ na Półwyspie można zobaczyć pozostałości po cywilizacji Majów – świątynie, latarnie morską i zamek, zbudowane około 900 roku. Zabytki te znajdują się w Tulum na dwunastometrowym klifie położonym nad Morzem Karaibskim. Miejsce to zachwyca nie tylko historycznymi ciekawostkami, ale przede wszystkim przepięknym, malowniczym krajobrazem. Nawet największy twardziel zachwyci się widokiem, który rozpościera się z klifu.

Obraz nie do opisania – to po prostu trzeba zobaczyć. Obowiązkowo musisz odwiedzić również Chichen Itza, której http://adwokatsprawykarne.pl główną atrakcją są świątynie El Castillo i Templo de los Guerreros, w której znajduję się słynny posąg boga deszczu – Chaca. W 2007 roku miejsce to zostało umieszczone na liście siedmiu nowych cudów świata, co świadczy o ich niezwykłości i konieczności odwiedzenia tego miejsca. Inne kurorty takie jak np. Playa Del Carmen ściągają całe rzesze turystów, którzy pragną spędzić urlop w luksusowych hotelach i zażywać kąpieli słonecznych na piaszczystych plażach. Dużą popularnością cieszy się również wyspa Cozumel, gdzie można nauczyć się nurkować w jednych z najczystszych wodach świata i zobaczyć drugą co do wielkości rafę koralową na świecie.

– autor artykułu